verze pro tisk

Možnosti zábavy při pobytu na Kapverdách

6. leden 2013

Kapverdské ostrovy jsou lákadlem pro lid, kteří rádi poznávají trochu exotičtější destinace. Užívat si zde mohou nejen krásného, tedy teplého a převážně slunečného počasí, a to i v době, kdy v tuzemsku padají teploty k bodu mrazu, vychutnávat si na Kapverdských ostrovech mohou také mnoho druhů zábavy. Kromě cestování jde především o sportovní aktivity. Přinášíme přehled několika nejzajímavějších a snadno dostupných sportovních aktivit, které je možné na ostrovech Kapverdské republiky provozovat.

Potápění

Kapverdské ostrovy přímo vybízejí k potápění. Vzhledem k tomu, že ostrovy obklopuje nádherně azurové moře, jsou zde podmínky pro rekreační potápěče přímo ideální. Místní podnikatelé zde nabízejí kompletní služby pro lidi, kteří si chtějí vyzkoušet potápění v moři. Samozřejmostí je možnost zapůjčení kompletní potápěčské výstroje, začátečnické kurzy pro ty, kteří se s potápěním dosud neměli možnost setkat, případně si nejsou jisti. Pro zkušené potápěče s licencí pak místní připravují speciální slevy, které se pohybují kolem 10%.

Rybaření

Ostrov Sal a mnohé další ostrůvky, které náleží ke Kapverdám, jsou známé nejen tím, že se zde dříve těžila sůl, ale také tím, že se tu místní lidé odjakživa živili především rybařením. Z tohoto důvodu je zde několik rybářských osad, kde žijí zkušení rybáři. Rybaření na moři si mohou vyzkoušet i turisté. Oblíbený je zejména lov tuňáků a také lov žraloků. Velké rybářské zážitky zde budou mít zkušení rybáři i lidé, kteří dosud neulovili ani kapříka na rybníce u svého domku v Čechách.

Surfování

Jako každá přímořská země i Kapverdská republika je rájem surfařů. O to více, že jsou tu ideální podmínky pro tento adrenalinový sport. U mnoha břehů zdejších ostrovů se tvoří dokonalé vlny, které potěší každého milovníka surfingu.

Čtyřkolky a buginy

Pro adrenalinové zážitky lze na Kapverdách zvolit také jízdu na čtyřkolkách a v buginách. Tyto služby jsou nabízeny kupříkladu na ostrově Sal, který je jedním z turisticky nejvýznamnějších ostrovů Kapverdské republiky. Pro projížďky na čtyřkolkách a buginách je nejvhodnější jižní část tohoto ostrova, kde je nejpříhodnější terén.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!