verze pro tisk

Poznávací okruh ostrovem Sal

8. leden 2013

Ostrov Sal patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v rámci Kapverdských ostrovů. Naleznete zde mnoho míst, která stojí za to vidět. Cestovní kanceláře, které poskytují zájezdy na Kapverdské ostrovy, obvykle nabízejí různé druhy kulturního využití, krom jiného také například poznávací okruh ostrovem Sal.

Murdeira

Během poznávání ostrova Sal se turistům naskýtá jedinečná možnost vidět nejzajímavější místa na tomto nádherném ostrůvku. Zdaleka nejatraktivnějším místem je romantická vesnice Murdeira, která se nachází v západní části ostrova. V její blízkosti se tyčí majestátná Lví hora.

Palmeira

Součástí poznávacího okruhu po ostrově Sal je vždy také návštěva vesnice Palmeira. Jedná se o původní rybářskou osadu. Jak známo, rybaření bylo a do jisté míry stále je jednou z hlavních zdrojů obživy zdejších obyvatel. Ve zmíněné vesnici lze poznat život rybářů, který se od jiných středoevropských ostrovů může do značné míry lišit. Palmeira leží severně od vesnice Murdeira.

Buracona

Jedním z turisticky nejatraktivnějších míst na celém ostrově jsou kouzelná lávová jezírka Buracona na západě Salu, které jsou přezdívané „magické oko“ díky svému vzhledu.

Fata morgana

V severní části ostrova Sal se nachází další podivuhodný úkaz. Lze zde spatřit nefalšovanou fatu morganu, a to v pouštní oblasti nedaleko nejvyšší hory Salu, která nese název Monte Grande a tyčí se do výšky více než 400 metrů nad mořem.

Espargos

Při návštěvě ostrova Sal rozhodně nelze opomenout ani návštěvu hlavního města Espargos. Toto městečko, které leží v samém srdci ostrova, je lákavé zejména díky přítomnosti několika dochovaných historických staveb z dob osidlování ostrova. V městečku je i několik romantických kavárniček, které lákají k posezení a ochutnání vynikající kávy.

Solný důl

Zakončení okružního výletu ostrovem Sal je stylové, neboť se koná v místním solném dolu, který se nachází v již vyhaslém sopečném kráteru. Sůl byla na Kapverdách v minulosti hojně těžena. Zajímavostí je, že voda ve zdejších solných jezerech připomíná vodu v Mrtvém moři.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

jZzNe2B7P

neděle, 3. červenec 2016
11:17

That's a quiwk-citted answer to a difficult question


posted by: jZzNe2B7P (errwl2r4y60(a)outlook.com) [Odpovědět]