verze pro tisk

S jakými doklady cestovat na Kapverdské ostrovy

15. listopad 2013

Kapverdské ostrovy jsou ideálním místem pro lidi, kteří hledají relaxaci, odpočinek a luxus. Chystáte-li se vyrazit na tyto překrásné ostrovy, měli byste vědět, jaké doklady budete potřebovat.

Doklady, bez nichž se neobejdete

Na Kapverdské ostrovy platí vízová povinnost pro každého cizince. Máte několik možností, jak si tento důležitý doklad, bez kterého se na Kapverdy nedostanete, zajistit. Vízová povinnost je dána každému, dokonce i dětem, bez ohledu na věk.

S cestovní kanceláří

Cestovní kanceláře zajišťují víza pro své klienty za úplatu. Stojí to kolem 1200 korun, samozřejmě každá cestovní kancelář má vlastní ceník. Již při objednání zájezdu stačí zaplatit tento poplatek a nemusíte se o nic starat.

Individuální cestou

Pokud plánujete individuální cestu na Kapverdy, budete muset zažádat o vízum sami přes Konzulát Kapverdské republiky, který sídlí v Praze. Pro jeden vstup je platná délka pobytu do 30 dnů. Doba vyřízení víza trvá kolem dvou týdnů.

Druhy víz

Vízum je platné pro jeden vstup, cena se pohybuje kolem 45 €. Pokud se chystáte na delší cestu, která bude trvat více než 30 dní, musíte zaplatit vízum pro vice vstupů, to je téměř dvojnásobná částka. Zvýhodněné sazby jsou pro rodinná víza, zahrnují 2 dospělé a 1 dítě, zde se cena pohybuje kolem 57 €.

Doklady potřebné pro vyřízení víz

Abyste si mohli vyřídit vízum, budete potřebovat následující doklady.

  • cestovní pas, který bude platný ještě 6 měsíců po skončení platnosti víza
  • vyplněný cestovní dotazník
  • fotografii pasového formátu

Zajistěte si potřebné doklady včas, abyste si pak mohli v klidu a nerušeně vychutnat svou dovolenou. Kapverdské ostrovy můžete navštívit celoročně, právě v zimních měsících sem míří nejvíce turistů, aby si zde užili teplé a slunečné dny.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!