verze pro tisk

Výlety po vodě: Katamaran, ponorka a mořský rybolov

9. leden 2013

Kapverdská republika se rozkládá na mnoha ostrovech. Některé z nich jsou neobydlené. Abyste jako turisté mohli z Kapverd vidět co nejvíce, musíte počítat s tím, že se budete na jednotlivé ostrovy přemisťovat letecky, případně po moři. Moře však lze využít nejen jako spojnici při cestách po ostrovech, ale také jako místo, kde si vychutnáte nevšední zábavu a radovánky.

Celodenní výlet na katamaránu

Místní podnikatelé nabízejí několik možností výletů na moře. Zvolit lze například celodenní výlet na katamaránu, jehož součástí je kvalitní pohoštění. Během výletu si vychutnáte pohled na přilehlé ostrovy z lodi, budete se moci vykoupat nebo šnorchlovat po hladině moře a poznávat krásy, které se nacházejí pod hladinou. Celodenní výlet na katamaránu je vhodný také pro milovníky rybaření, kteří si zde mohou vyzkoušet, jak se chytají ryby na volném moři. Ceny za celodenní výlet na katamaránu se pohybují kolem 70 EUR na osobu. Kromě toho je možné využít i půldenní výlet na tomto plavidle.

Výlet ponorkou

Koho zajímají krásy a život pod mořskou hladinou, ten může na Kapverdách zvolit výlet ponorkou. Během zhruba dvou hodin zavítáte na volné moře. Při výhledu z ponorky budete moci poznat krásy podmořského světa, jehož bohatství je u Kapverdských ostrovů přirovnáváno k rozmanitosti Rudého moře. Budete mít šanci vidět také vraky historických lodí, které zde v minulosti ukončily svoji pouť po moři a dodnes se nacházejí na jeho dně. Dvouhodinový výlet ponorkou stojí kolem 30 EUR pro jednu osobu.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!