verze pro tisk

Menší ostrovy

19. srpen 2012

Santa Luzia

Nejmenší kapverdský ostrov s převážně kamenitým terénem. I proto je v současné době neobydlen, je pouze navštěvován místními rybáři. Turisté se sem mohou dostat rybářskou lodí z ostrova Sao Vicente.

Sao Nicolau

Hornatý ostrov, který byl objeven v roce 1461. Místní populace, která čítá kolem 13 tisíc obyvatel, se živí zejména rybolovem a zemědělstvím. Hlavím městem je Ribera Brava, původně pevnost, která sloužila jako obrana před piráty. Sever ostrova je zajímavý zejména výskytem vzácných a ohrožených stromů.

Brava

Tento ostrov má rozlohu pouhých 64 km2, jde o nejmenší trvale obydlený ostrov Kapverd. Hornatému terénu dominuje téměř tisícový vrchol Monte Fontainhas. Turisté ocení nádherné zátoky. Někdy se mu díky bohatému výskytu flory přezdívá ostrov květin.

Boa Vista

Třetí nejmenší ostrov v Kapverdách, který byl objeven v roce 1480. Dříve se využíval hlavně pro pastvy dobytka. Disponuje krásnými plážemi s bílým pískem, nejznámější z nich je Curranlinho. Na počátku května se zde koná tradiční karneval, kterým si místní připomínají zrušení otroctví.

Maio

Plochý ostrov, který se nachází na výhodě Kapverdských ostrovů, ve skupině Závětrných ostrovů ( Sotavento). Turisté jej příliš nenavštěvují, přestože disponuje nádhernými plážemi a také krásnou přírodou. Součástí ostrova je Lesní park. Stejně jako na mnoha dalších ostrovech, i zde byla v minulosti těžena sůl. V současné době zde převládá spíše chov dobytka či výroba keramiky.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!