Kapverdské ostrovy počasí

Kapverdské ostrovy počasí

Klimatické podmínky na Kapverdských ostrovech je díky jejich poloze příjemné prakticky po celý rok.

Aktkuální počasí na Kapverdách

Find more about Weather in Sal, CV

Teploty

Průměrné teploty se zde pohybují mezi 23°C až 28°C v závislosti na ročním období. Nejteplejší počasí zde panuje mezi červnem a zářím, maximální teploty pak Kapverdy zažívají v srpnu. Nejchladněji je pak v zimních měsících, kdy průměrné teploty šplhají ke 23°C. V oblasti Kapverdských ostrovů jsou rovněž příjemné teploty mořské vody. Průměrná teplota vody dosahuje 23°C, maximální průměrné teploty v letních měsících však dosahují až 25°C.

Srážky

Srážkové úhrny jsou zde v průměru od 100 do 300mm. Období dešťů zde panuje od srpna do konce října, zbylé měsíce lze označit jako období sucha, kdy jsou srážkové úhrny minimální. Intenzivnější srážky jsou zaznamenávány zejména v horských oblastech ve vnitrozemí. Na pobřežích Kapverdských ostrovů jsou srážkové úhrny znatelně nižší.

Hurikány

Na Kapverdských ostrovech se mohou turisté setkat se suchým tropickým počasím, které je ovlivňováno severovýchodními větry, takzvanými pasáty. Vítr bývá poměrně často dosti silný. Vzhledem k tomu, že Kapverdské ostrovy leží v oblasti tropických cyklonů, je zde poměrně častý výskyt těchto atmosférických útvarů s typickým „okem“ uprostřed.