verze pro tisk

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy leží v jižní části severního Atlantického oceánu. Geograficky spadají do Afriky. Jedná se o seskupení 10 větších a 5 menších ostrovů. Tyto ostrovy jsou rozděleny do dvou celků - Návětrné ostrovy ( tvoří je Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal a Boa Vista) a Závětrné ostrovy ( Maio, Santiago, Fogo a Brava). Ostrovy mají vulkanický původ, některé vulkány jsou přitom dosud aktivní.

POZOR!! Last Minute! - Hotel Central již od 17.990 Kč se snídaní.

Pláž Santa Maria

Historie Kapverdských ostrovů

Kapverdská republika, jak je přesný název státu, existuje teprve od roku 1975, dříve se jednalo o kolonii Portugalska. Ve středověku byly ostrovy využívány mimo jiné při přepravě otroků z Afrických zemí. Místní obyvatelé jsou převážně zemědělci a rybáři, živí se však také například výrobou keramických předmětů.

Turisticky atraktivní lokalita

Kapverdské ostrovy jsou dnes velmi lákavým místem pro turisty z celého světa. Turismus zde nemá takovou tradici, intenzivně se rozvíjí až od devadesátých let minulého století. Současná vláda jej však velmi podporuje, což je vidět i na postupném zlepšování infrastruktury a stavbách nových, moderních hotelů, které jsou co do kvality minimálně srovnatelné s evropským standardem.

Podmínky na Kapverdských ostrovech

Kapverdy zaujmou především nádhernou krajinou. Ostrovy jsou poměrně rozmanité. Jsou zde velmi suchá místa, ale také oblasti s vlhkým podnebím. Ostrovy nabízejí jak možnosti ke koupání na krásných písčitých plážích, tak i turistiku do horských oblastí. Po celý rok zde panují ideální klimatické podmínky, teploty obvykle neklesají pod 20°C. V oblasti ani příliš neprší, fouká zde příjemný svěží vítr.

Mezi hlavní ostrovy Kapverdské republiky, které jsou turisticky nejatraktivnější, patří Sal, Santiago, Fogo či Santo Antao.

Ostrov Sal

15. srpen 2012 - Rubrika: Ostrovy

Turisty hojně navštěvovaný ostrov Sal získal své současné pojmenování až v osmnáctém století, kdy zde byly nalezeny zásoby soli. Číst dále...


Off Road Safari: Poznejte ostrov Sal z terenního automobilu

14. srpen 2012 - Rubrika: Články

Off Road Safari: Poznejte ostrov Sal z terenního automobilu Číst dále...


Kapverdské ostrovy počasí

13. srpen 2012 - Rubrika: Počasí

Kapverdské ostrovy počasí Číst dále...


Kapverdské ostrovy: Mapa

25. leden 2012 - Rubrika: Ostrovy

Kapverdské ostrovy se nacházejí v jižní části severního Atlantiku, skládají se z 10 ostrovů a 5 menších ostrůvků, které se seskupují do dvou celků podle pozice převládajících větrů. Číst dále...


Strana 5 z 5
1 2 3 4 5

Kapverdské ostrovy nebo Kapverské ostrovy?

Název souostroví se odvozuje od portugalského slova Cabo Verde (Zelený Mys), proto je správný název KapverDské ostrovy (případně Kapverdy), nikolik Kapverské ostrovy.

[Nahoru ↑]