verze pro tisk

Vstupní podmínky na Kapverdské ostrovy

19. září 2012

Kapverdské ostrovy jsou územím, k jehož návštěvě potřebují mít čeští turisté vízum. O něj je možné žádat na Velvyslanectví Kapverdské republiky, které se nachází v Berlíně. Česká republika je k tomuto velvyslanectví konzulárně a diplomaticky příslušná. Další velvyslanectví, v němž je rovněž možné zažádat o vstupní vízum, se nachází v portugalském Lisabonu.

Cestujeme s cestovní kanceláří

Při cestě s turistickou kanceláří se nemusíte o vízum starat. Dostanete turistické vízum formou razítka do pasu po příletu do Espargosu. Toto vízum obvykle bývá v ceně zájezdu.

Oproti minulým letem se již na vízum nečeká dlouhé hodiny, ale bude vyřízeno ihned po příletu.

Přímo v Praze se pak žádá o vízum na Honorárním konzulátu Kapverdské republiky, který se nachází ve Šítkově ulici č. 233/1. Úřední hodiny konzulátu jsou každou středu mezi 10:00 a 16:00 hodinou. Poslední možností je zažádání o vízum přímo při příletu na místní letiště.

Platný cestovní pas

Turisté, kteří směřují na Kapverdské ostrovy, musejí mít cestovní pas, jehož platnost trvá alespoň 6 měsíců po ukončení platnosti obdrženého víza. Délka jednorázového pobytu je maximálně po dobu 30 dnů. Vízum je pak platné max. 90 dnů od data jeho vystavení. Vízum je zpoplatněno.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!